GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Reliefer (dds) 4925076
nr 492 5076
Reliefer (dds)
2 st, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, brun med motiv med kubistisk naken kvinna, längd 24, 5 cm, signerad 'H 873/A' och grön, med kubistisk realistiskt avbildad naken man 24, 5 cm x 12 sign 'H 873'
måndag 29 oktober 2007
kl 16:09:50